Do ŚDM w Panamie pozostało:

 

Już tak niewiele dni pozostało do rozpoczęcia kolejnych Światowych Dni Młodzieży w Panamie !
Czy Archidiecezja Katowicka jest na to gotowa ??
Oczywiście, że tak! Już od bardzo dawna młodzież naszej archidiecezji wspólnie z Księżmi przygotowuje sie do tego ważnego wydarzenia!
W jaki sposób..?

Jesteśmy przekonani o tym, jak wielką moc ma modlitwa, dlatego już od dawna, od momentu, w którym poznaliśmy datę i miejsce nastepnego spotkania młodych z Papieżem, zaczęliśmy powierzać to dziełu Bogu. W ostatnim czasie, gdy przygotowania do Panamy są na ostaniej prostej, nasza modlitwa stała się jeszcze częstsza, gorliwsza i zaczęła przybierać coraz więcej róznych form jak np.:
w każdą czwarta niedzielę miesiąca młodzi Duszpasterstwa Akademickiego spotykają się, aby wspólnie pochylić się nad fragmentem Evangelii Gaudium, a po spotkaniu uczestniczyć we wspólnej Eucharystii w najstarszym kościele w Rybniku.
Oprócz tego każdego 22-go dnia miesiąca w jednym z kościołów naszej archidiecezji odbywały się modlitwy za Światowe Dni Młodzieży.
Ponadto w wakacje podczas pielgrzymki Młodych, zanosiliśmy naszej Matce Maryi wszystkie sprawy poświęcone temu wyjazdowi. Wszytskich pielgrzymów, wolontariuszy, kapłanów, siostry zakonne, a także samego Papieża Franciszka, aby każdy z Nas mógł wynieść z tego spotkania jak najwięcej..
I jeszcze wiele innych tego typu wydarzeń modlitewnych, o których można by długoo pisać działy się u nas przez cały ten czas:)

Aleee ! To nie koniec. Nasi młodzi także poprzez wiele aktywności prosili ludzi o wsparcie, także finansowe. Co ważne i warte podkreślenia to własnie w takich momentach, gdy musieli działać razem, coś wspólnie tworzyć, własnie wtedy zawiązywała się współnota, której przyświecał jeden cel, dzięki czemu mogli się lepiej poznać i przestać być dla siebie obcymi ludźmi!

Młodzi m.in z Rybnika oragnizowali kiermasze, ale nie tylko Rybnik był tak aktywny!
Warto wpsomnieć tu także m.in. o Mysłowicach! Gdzie młodzi, sami tworzyli ozdoby wielkanocne, stroiki na groby, pierniki i stroiki bożonarodzeniowe. Nagrali również film „ŚDM oczami Wolontariusza”, nakręcony w Mysłowicach i Krakowie w trakcie ŚDM 2016. Premiera odbyła się 8.09.2017 r. w ramach uroczystości nadania mysłowickiemu rondu nazwy „ŚDM Kraków 2016”.

To dosłownie tylko kropla w całym oceanie działań wykonywanych przez naszą archidiecezję!
Nasi młodzi razem z opiekunami działają na naprawdę wysokich obrotach, aby jak najlepiej przygotować się do tego wydarzenia, a my chcemy ich wspierać w sposób szczególny modlitwą.
Na zakończenie mlodzi z Mysłowic mają jeszcze jedno zaproszenie:

Jesteśmy grupą 33 osób z Mysłowic i okolic. W styczniu lecimy na ŚDM do Panamy, by tam spotkać się z Papieżem Franciszkiem i młodymi z całego świata. Projekt Panama – to nasz mysłowicki pomysł na uczestnictwo w tych wydarzeniach. Dla tych, którzy nie mogą być tam z nami – lista jest już zamknięta – stworzyliśmy stronę https://www.fb.com/projektpanama2019, na której można śledzić relację: z naszych przygotowań i przede wszystkim z tego wielkiego wydarzenia, jakim są ŚDM! Kiedy będziemy w Panamie, chcemy zalać Internet zdjęciami i filmami, dzięki którym będzie można wirtualnie przeżyć ten czas razem z nami!

Jesteście chwilą obecną, bądźcie najjaśniejsza przyszłością! - przekazując słowa z listu do młodych, który powstał po październikowym Synodzie, życzymy wszystkim jak najlepszego przygotowania do ŚDM.

 

Kinga Kiercz, Archidiecezja Katowicka

 

IMG 2651 2 IMG 8737

IMG 8746 29063229 1158078807662270 8134591109989924864 n

46520656 1917279628325270 8806396326628556800 n

 

Gantry 5